Herfølge Badminton har afholdt klubmesterskaber for ungdomsspillere i Herfølgehallen søndag den 8. marts 2015. Under stævnet blev der spillet 25 kampe. Der var fin forældreopbakning hele dagen igennem.
Det var dejligt at se og det var med til at gøre det til en god oplevelse for os alle.

 

Klubmestre
(DS: Damesingle, HS: Herresingle, DD: Damedouble, HD: Herredouble & XD: Mixdouble)

2015

  Årets spiller: Andreas B. Larsen   Årets figther: Valdemar C. Schaaf
    Årets kammerat:    
         
U-9 DS Emilie B. Larsen    
         
U-11 HS Magnus H.Hansen DD Laura Jørgensen / Emilie B. Larsen
         
U-13 HS Andreas B. Larsen HD Casper Staalhøj / Rasmus Bertelsen
         
U-15 DS Signe Jørgensen XD Signe Jørgensen / Andreas B. Larsen
 
2014   Årets spiller: Philip Randers   Årets figther: Casper Staalhøj
    Årets kammerat: Signe Jørgensen    
U-11 DS Liva Staalhøj    
U-13 DS Signe Jørgensen HS Philip Randers
  XD Signe Jørgensen / Valdemar Schaaf HD Philip Randers / Andreas Larsen
U-15 DS Laura Merrild XD Laura Merrild / Philip Randers
         
2013   Årets spiller:   Årets figther: Andreas Larsen
U-11 HS Andreas Larsen HD Christoffer Andersen / Rasmus Bertelsen
U-13 DS Maja Henriksen HS Johan Andersen
  DD Sofie Larsen / Maja Henriksen HD Anders Nehm / Matthias Barfoed
U-15 DS Anne Sørensen    
         
2012   Årets spiller:  Maja Henriksen   Årets figther:  Anne H. Sørensen
U-11 HS Andreas Larsen HD Andreas Larsen / Mikkel Knudsen
U-13 DS Maja Henriksen HS Anders Nehm
  XD Alberte Becker / Oliver Sivertsen HD Anders Nehm / Mathias Barfoed
U-15 DS Anne Sørensen HS Christian Randers
  DD Maja Henriksen / Sofie Larsen    
U-17 DD Mari-Louise Jensen / Kathrin Lange HS William Schou
      HD Rasmus Hansen / Christian Randers
U-19 HS Rasmus Hansen XD Nanna Jensen / Tobias Ring
         
2011   Årets spiller:  Simone Henriksen   Årets figther:  Philip Randers
U-11 DS Mille Hartman HS Philip Randers
  HD Andreas Larsen / Patrick Larsen XD Mille Hartmann / Johan Andersen
U-13 DS Thea Hansen HS Mike Mogensen
  DD Maja Henriksen / Rosa Holmberg HD Daniel Belt / Philip Randers
  XD Rosa Holmberg / Patrick Larsen    
U-15 HS Anders Bertelsen HD Anders Bertelsen / Christian Randers           
U-17 DS Monica Jensen HS Frederik Roelshøj
  DD Cady Rasmussen / Ane C. Merrild HD Frederik Roelshøj / Nicolai Kriegbaum
Herfølge Gymnastikforening